Klimatyzacja Samochodowa
Klimatyzacja samochodowa Wrocław

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA WROCŁAW


Poprawne funkcjonowanie klimatyzacji wymaga kompleksowego serwisu przynajmniej raz na dwa lata. Kierowca, aby zapewnić wdychanie zdrowego powietrza sobie oraz pasażerom – raz na pół roku powinien wymienić filtr kabinowy. Do tego, raz w roku dokonać czyszczenia całego układu. Jeśli klimatyzacja przez dłuższy czas nie jest włączana, smarne dodatki mogą się wytrącać z płynu i przestać spełniać swoją funkcję. W takim wypadku proces starzenia się uszczelnień w układzie klimatyzacji przybiera na mocy. Stąd już tylko mały krok do pojawienia się nieszczelności, przez które czynnik chłodzący może wydostać się na zewnątrz.

SERWIS KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Jeśli zauważymy problem z chłodzeniem – przyczyny problemu należy zacząć szukać od kontroli wszystkich części, a nie tylko regularnego uzupełnienia czynnika chłodzącego. Serwis: Klimatyzacja Samochodowa Wrocław, chcę zapewnić Państwu rozwiązanie problemów z klimatyzacją w pojeździe. Dać pewność wdychania zdrowego powietrza podczas jazdy.

Serwis klimatyzacji samochodowej obejmuje m.in.:

  • wymianę filtra czynnika chłodzącego klimatyzacji,
  • wyczyszczenie przestrzeni pomiędzy żebrami skraplacza,
  • kompleksową dezynfekcję parownika oraz wnętrza pojazdu,
  • kontrolę jakości wału sprężarki oraz łożysk,
  • przegląd termostatu, sterowania oraz zabezpieczeń,
  • wymianę bądź uzupełnienie ubytków czynnika chłodzącego,
  • kontrolę działania sprężarki oraz zaworu rozprężnego.

 

Zobacz także: Diagnostyka Samochodowa Wrocław.

klimatyzacja  samochodowa Wrocław

PŁUKANIE UKŁADU KLIMATYZACJI WROCŁAW


Płukanie układu klimatyzacji jest ważnym procesem, gdy przeprowadzamy serwis klimatyzacji samochodowej. Jej przeprowadzenie jest ważne, aby zapewnić niezakłóconą drożność przepływu czynnika chłodzącego. Płukanie usuwa osady, zanieczyszczenia i opiłku metalu, zanim doprowadzą do większych szkód. Czyszczenie układu klimatyzacji to także usunięcie starego oleju oraz przywrócenie właściwej przewodności cieplnej dla skraplacza i parownika. W naszym serwisie przeprowadzamy płukanie układu klimatyzacji z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu.

płukanie układu klimatyzacji Wrocław 1
płukanie układu klimatyzacji Wrocław 2