Klimatyzacja Samochodowa
Klimatyzacja samochodowa Wrocław

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA WROCŁAW


Poprawne funkcjonowanie klimatyzacji wymaga kompleksowego serwisu przynajmniej raz na dwa lata. Kierowca, aby zapewnić wdychanie zdrowego powietrza sobie oraz pasażerom, raz na pół roku powinien wymienić filtr kabinowy. Do tego, raz w roku należy dokonać czyszczenia całego układu. Jeśli klimatyzacja przez dłuższy czas nie jest włączana, smarne dodatki mogą się wytrącać z płynu i przestać spełniać swoją funkcję. W takim wypadku proces starzenia się uszczelnień w układzie klimatyzacji przybiera na mocy. Stąd już tylko mały krok do pojawienia się nieszczelności, przez które czynnik chłodzący może wydostać się na zewnątrz.

Dbanie o ten element pojazdu jest ważne niezależnie od wielkości czy typu auta. Oferujemy kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej różnego rodzaju. Poradzimy sobie z każdą usterką, zapewniając poprawne działanie systemu na kolejne miesiące. Wymienimy filtry oraz naprawimy wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Wykonanie przeglądu jest wskazane bezpośrednio przed sezonem letnim, kiedy to klimatyzacja jest intensywnie eksploatowana. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w naszym warsztacie we Wrocławiu.

SERWIS KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ

Jeśli zauważymy problem z chłodzeniem, szukanie przyczyn takiego zjawiska należy zacząć od kontroli wszystkich części, a nie tylko regularnego uzupełnienia czynnika chłodzącego. R.R. Mechanika Pojazdowa Rafał Ryśnik chce zapewnić Ci rozwiązanie problemów z klimatyzacją w pojeździe i dać pewność wdychania zdrowego powietrza podczas jazdy.

Serwis klimatyzacji samochodowej obejmuje m.in.:

  • wymianę filtra czynnika chłodzącego klimatyzacji,
  • wyczyszczenie przestrzeni pomiędzy żebrami skraplacza,
  • kompleksową dezynfekcję parownika oraz wnętrza pojazdu,
  • kontrolę jakości wału sprężarki oraz łożysk,
  • przegląd termostatu, sterowania oraz zabezpieczeń,
  • wymianę bądź uzupełnienie ubytków czynnika chłodzącego,
  • kontrolę działania sprężarki oraz zaworu rozprężnego.

 

Staramy się, by oferowane usługi były w pełni kompleksowe i pozwoliły na poradzenie sobie z problemami dotyczącymi różnych elementów pojazdu. Oprócz serwisu klimatyzacji samochodowej, zajmujemy się także spawaniem tłumików, diagnostyką, autami zabytkowymi czy oponami. Odczuwasz, że Twój pojazd nie pracuje poprawnie? Skontaktuj się z nami i ustal termin wizyty w stacjonarnym punkcie przy ulicy Krzemienieckiej we Wrocławiu.

klimatyzacja samochodowa Wrocław

PŁUKANIE UKŁADU KLIMATYZACJI WROCŁAW


Płukanie układu klimatyzacji jest ważnym procesem. Jego przeprowadzenie jest niezbędne, aby zapewnić niezakłóconą drożność przepływu czynnika chłodzącego. Płukanie usuwa osady, zanieczyszczenia i opiłku metalu, zanim doprowadzą do większych szkód. Czyszczenie układu klimatyzacji to także pozbycie się starego oleju oraz przywrócenie właściwej przewodności cieplnej dla skraplacza i parownika. W naszym serwisie przeprowadzamy płukanie z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu.

płukanie układu klimatyzacji Wrocław 1
płukanie układu klimatyzacji Wrocław 2